892, 1984 והמספר שיהיה שלכם כשתיכנסו לכלא.

באמת, כבר כתבו כל כך הרבה על החוק הנאלח הזה שאין כמעט מה להוסיף ולכן אתחיל במשהו שכתבתי לפני שלושה שבועות בלבד:

וועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצעת החוק 892 לסינון תכנים באינטרנט ועכשיו אנחנו יכולים בשקט ובשלווה לדעת שאנחנו יחד עם עוד מדינות נאורות כמו אירן, סעודיה וסין. לא שאני בעד אתרי פורנו או בעד חשיפת ילדים לפורנו – אבל אין קשר בכלל בין החוק הזה להגנה על ילדים. מה שיש כאן זה מעקב מאורגן של המדינה אחרי האזרחים שלה במסווה של דאגה לחלשים, מה שיש כאן זה שמישהו, איזה ועדה של פקידים ואינטרסנטים יחליטו לאיזה אתרים אני יכול לגלוש אלא אם אני אבקש שאני לא רוצה שהם יחליטו בשבילי – ואז אני אהיה ברשימה שחורה אחרת, של האנשים הבעייתיים. מה שיש כאן זה חדירה של צדקנים ופוליטיקאים לחיים הפרטיים שלנו במסווה של אידאלים צודקים, כשהמטרה היחידה שלהם היא דאגה לעצמם. לא חשוב אם אפשר לבצע את החוק, לא חשוב אם זה פוגע בערכים חשובים אחרים לציבור. העיקר שאנחנו נחליט בשביל אחרים.

היינריך היינה כתב בשנת 1821: "במקום ששורפים ספרים, יום יבוא וישרפו בני אדם". במקום שפוליטיקאים קובעים לכם מה מותר לכם לעשות בתוך הבית שלכם, גם אם זה לא פוגע או קשור לאף אדם אחר על פני האדמה, אל תתפלאו כשיגידו לכם מה לחשוב, מה ללבוש ואיך לחיות. ממש כמו במדינות הטובות ביותר. ישראל, 2008.

והיום הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את החוק, ומשרד התקשורת ממשיך להונות את הציבור ולהסתיר מאיתנו את האמת על החוק, על ידי פרסום קומוניקטים עם מידע מעוות בכוונה תחילה (פרטים על זה אפשר לקרוא אצל גל מור ויהונתן קלינגר). והכל כדי להשלים תכנית מסודרת ומכנה מראש שבה מעט אנשים יחליטו בשביל שאר האנשים מה מותר לחשוב ומה אסור לחשוב, מה מותר לראות ומה אסור לראות ומה מותר לעשות בתוך הבית שלנו.

הרי זה רק סמפטום. הרי המדינה כל כך דואגת לאזרחים שהיא מפריטה את בתי הכלא, מנסה להוריד את הקצבאות, מוכרת את הנכסים שלה בחצי מחיר לקבוצת עשירים ומזניחה את מערכת החינוך. אז למה שלא נקים מנגנון צנזורה על המחשבות? כי הרי אנחנו יודעים יותר טוב מכולם מה טוב בשבילכם!

במקצוע שלי אומרים שתמיד צריך לזכור שלפעמים כשהחולה הפרנואידי ביותר מספר שעוקבים אחריו, הוא לא פסיכוטי אלא באמת מנסה לספר את האמת . ראו הוזהרתם.

הארות והערות (2 בינתיים)

  1. פתיחת עונת ציד נעימה לכולם
    בברכה, מקארתי

  2. [...] אהוד קינן מרגיש שחשוב לשוב ולהסביר מדוע החוק הזה רע. ירדן לוינסקי מזכיר לכל מי שקורא למתנגדי החוק פרנואידים, שגם אחרי [...]