[שכונה] פעם ראשונה

גם אם אתם לא גולשים במה שקרוי בחו"ל הבלוגוספירה ובארץ אפשר לקרוא לו "השכונה", אז מדי פעם ננסה לרכז עבורכם דברים מעניינים מהשיכון. לפעמים נדגיש תחום מסויים ולפעמים לא, אבל בכל מקרה נשמח אם תפנו אותנו לדברים מעניינים שלדעתכם כולם צריכים להכיר ולהוקיר.

ניב קלדרון מנסה לסדר לנו את התפתחות המשתמשים בעידן התקשורת האלקטרונית. "אז נגמרו שנות התשעים, האינטרנט הולך לעמוד בפני המבול שלו, או אם תרצו, נפילת המניות שלו בבועה. בד בבד, מתחילים להתפתח בקצב מהיר מנגנוני הגנה חדשים; חברה ישראלית ממציאה את חומת האש ומכיוון הים ממציאים את האנטיוירוס ההמוני הראשון: דר‘ נורטון ימציא את סימנטק. זו תקופה של התפתחות התכנים, יותר פורטלים, יותר שירותים, יותר אקשן. ההבנה היא שהתוכן הוא מה שישלוט באינטרנט. עוד מפחדים לדבר על מסחר. לתת את האשראי באינטרנט נראה קצת הזוי, שלא לומר "מפחיד" ועוד את השם האמיתי והכתובת."
http://www.nivcalderon.com/user_30/

ככה פתרנו את הבעיה של וידאו באינטרנט. "בעצם פארקר וסטון הצליחו איפה שכולם נכשלו כשהם שואלים "מה אפשר לעשות עם הוידיאו באינטרנט?", הם מביאים לצופים את מה שהם רוצים, לא הישרדות שנטחנת מספיק בטלוויזיה ושאף אחד לא רוצה לראות ולא סרטימינג מעיק שדורש שימוש באקספלורר אלא אתר אמיתי, שבנוי כמו שצריך להיות בנוי אתר: לאפשר למעריצים להעריץ, להטמיע באתרים אחרים."
http://www.2jk.org/praxis/?p=1197

גל מור על הסימביוזה של העיתונות עם הבלוגים ועל האבולוציה של העיתונות. "רוב אתרי החדשות בארה"ב היו חסרי טוקבקים עד לפני זמן קצר ויש בכך כדי להסביר את ההצלחה היחסית הגדולה של הבלוגים החדשותיים והפוליטיים שם, ואולי את חוסר ההצלחה שלהם כאן (בגלל שאתרי החדשות המקומיים כן מספקים את השיח). אך טוקבקים הם רק פן אחד של שיח. "
http://www.holesinthenet.co.il/?p=673

"על מה דיברו? בעיקר על ההתחלה. שרה גלר דיברה על זה שג'וס הכריח אותה לעשות 11 אודישנים, ועל החברים שלה שריחמו עליה, בגלל שקיבלה תפקיד בסדרת אמצע-עונה (כלומר, מחליפה סדרה אחרת שבוטלה), בערוץ טלויזיה שאיש לא שמע עליו (The WB), ומתבססת על סרט אימה קומי כושל – כל זה אחרי שזכתה באמי על משחקה בסבוניה All My Children." אחר כך זה הפך לקאלט.
http://www.mazhir.com/?p=121

עדנה אברמסון מטקבקת בקפטן אינטרנט לכתבה מ-ynet שכותרתה "מחוץ לעיר: פירשקי בנתניה, בורקס בגדרה וחומוס בטבריה". את הדיון על אורבניזם, מהי עיר והאם ישוב כלשהו בארץ, למעט תל אביב, עומד בהגדרות, אשמור לפוסט אחר. הטענה הנוכחית שלי עוסקת בנסיון הנואל של אברמסון, שמלינה על הפרובנציאליות לכאורה של התקשורת הישראלית. לדבריה, עמיתיה משוכנעים שכל מה שיש מעבר לאיילון מסתכם בנירים מוריקים, נחלים מפכפכים וסינטות מעלות גירה. נכון שהתיאוריה הזו מבוססת על מציאות כלשהי, אבל הטור המבולבל ורצוף אי הדיוקים הזה הוא הדבר האחרון שיעזור להוכיח זאת.
http://www.ironnysh.com/?p=78

"מסע חיפוש". כך קראה אילנה דיין ל"כתבה" שלה על גוגל, בתוכנית "עובדה" ששודרה בערב ה-23 במרץ 2008. המילה "כתבה" נמצאת בסוגריים, ובכוונה תחילה. לא היתה זו כתבה. היה זה תשדיר פרסומת מניפולטיבי ומלא טעויות באורך 20 דקות, הרבה מעבר לתעמולת יחסי ציבור או כל תרגיל "תן וקח" (תן כניסה למטה גוגל, קבל מחמאות בשידור) המקובל בעיתונות הטלוויזיה.
http://freedomofsearch.blogspot.com/2008/03/blog-post_23.html

הארות והערות (יש אחת)

  1. עוד על אילנה דיין וגוגל:
    http://www.the7eye.co.il/notes/Pages/24032008_google_dayan.aspx