העולם המופלא

לפרויקט הזה חיכיתי שנים. לארי ליבוביץ', הראוי לכל הוקרה, הקים אתר שמתעד באופן מקיף למדי את אלבומי העולם המופלא. אלבומים גרפיים מרהיבים שיצאו בשנות ה-70, גירו את הדמיון והרחיבו דעתו של דור שלם.

לארי מספר לנו: "הכל התחיל כשבני הגיע לגיל שבו אפשר להתחיל (לפני שנה),לאסוף אלבומים כמובן , ההיצע  של האלבומים בשוק לא היה יודע מי יודע כמה והוא החל את הרקורד האספני שלו בתמונות שחקני כדורגל. לאחר שקנה מאות מעטפות ולא הצליח להשלים את האלבום, הביט בי בעיניים מתוסכלות ושטח את מררתו לפני. הבטתי בעיניו ונזכרתי.
נזכרתי באלבומי העולם המופלא שאספתי בילדותי. כלל מי שהיה ילד בישראל של שנות ה-70 זוכר את האלבומים הללו. מעוררי סקרנות, גרפיקה מרהיבה, ידע ואופקים מכאן ועד איי פיג'י.
החלטתי- בו ברגע- שאני מתחיל פרוייקט לטובת הקהילה, הילדים שהיינו אז והילדים שלנו היום. לטובת הערך ההיסטורי והחינוכי של אלבומים אלו, נכנסתי להרפתקאת העולם המופלא.
נפגשתי עם החברה בעלת הזכויות (נירם) הגעתי אל חורי חורים על מנת להשיג את האלבומים ולאחר סריקה דקדקנית של כל קלף וקלף, התוצאה לפניך כל אלבומי העולם המופלא נגישים באתר שנבנה לטובת הפרוייקט ועלה לאוויר לפני מספר ימים."

באתר ניתן להיכנס לאלבומים עצמם, לקרוא בכל שבוע בבלוג השבועי,על קלף אחד ולהעמיד אותו באור הזרקורים,כולל הטקסט המלא והמקורי שלו ,פורום ועוד.

בלוג העולם המופלא
 http://www.haolamhamufla.co.il/page14/page14.html

אתר העולם המופלא
http://www.haolamhamufla.co.il/index.html

פורום העולם המופלא
 http://www.haolamhamufla.co.il/page1/page1.html

ביטוי הקולקטיב הידוע "בשביל זה יש אינטרנט!" מזמן לא היה כה נכון.

הארות והערות (4 בינתיים)

  1. באמת מופלא, בדיוק אתמול דיברתי עם מישהו על תסכיתי הרדיו של הילדות ועל הערך החינוכי של התקשורת. נדמה לפעמים שכל הדברים האלו נעלמו

  2. ובדומה, הסידרה שממנה לקוח רוב הידע שלי על מדע החיים והרקע להצלחה המסחררת שלי במגמה הביולוגית – "החיים", הועלתה לעמוד בפייסבוק:
    http://www.facebook.com/pages/81ba1a9f/31288153184

    טלוויזיה חינוכית. במובן הפשוט של המילה.

    (ובשונה – ללא תיאום מול החברה בעלת הזכויות, בפלטפורמה בסיסית לאו דווקא מתאימה וכו')

  3. באמת העולם המופלא! :-)

  4. [...] אנחנו כבר עם אנשי הקולקטיב, אורי ברוכין מפנה לפרויקט רחב היקף המתעד סדרת אלבומים מרהיבה משנות השבעים בשם "העולם [...]