[קריאה מונחית] בלי אותיות ובלי מילים

האם ADHD, מצב שמוגדר כהפרעה ומהווה בעיה קשה לסובלים ממנו היה בעצם יתרון אבולוציוני ששעכשיו לא בא לידי ביטוי? האם הסובלים עתידים להיות בעלי יתרון על פני שאר האנשים בעתיד?
http://www.slate.com/id/2193472/

תאוריית הזנב הארוך של כריס אנדרסון עומדת מאחרי חלקים רבים בהתנהגות אתרים ברשת, וככזו היא גם מושא לווכוחים רבים. אניטה אלברס מנסה לקעקע את התואיה וטוענת שמי שמרוויח זה דווקא האתרים הגדולים ולא הקטנים, אבל כריס מחזיר לה בדוגמאות נגדיות.
http://tinyurl.com/4y5vjx

http://www.longtail.com/the_long_tail/2008/06/excellent-hbr-p.html

הוואניטי פייר! חושף עוד מהשיטות המלוכלכות של פוקס ניוז: עם צילומים המראים איך אנשי הפוטושופ של פוקס מעוותים את הפנים של אנשים שהם לא אוהבים. התקשורת מספרת לנו את האמת?
http://tinyurl.com/69txk2

הביזנסוייק מספר את האמת: אל תמהרו לוותר על העבודה שלכם בשביל מיזם החלום. אפשר ואף רצוי להתחיל במקביל.
http://tinyurl.com/5wqvdn

ועוד מהביזנסוייק – ספיישל על עיצוב לרשת. מאתרים ועד אייפון, ממייספייס ועד חיפוש וקהילות, עיצוב יקבע מה יצליח ומה לא כל כך.
http://www.businessweek.com/…….sign.htm

בדיחה. אז מה קורה כשמכניסים מיני סלבריטאי רשת לתוך בר אחד? כנס אינטרנט…
http://www.wired.com/entertainment/theweb/magazine/16-07/mf_roflcon

תחזיות בשקל (מחודש מאי). עשרת התחזיות הטכנולוגיות לעשור הקרוב, כי כמו שאתם יודעים, אף אחד לא זוכר לך אם טעית לפני עשר שנים. אבל יש לי רושם שהחוזים כאן די מבינים על מה הם מדברים.
http://blogs.barrons.com/techtraderdaily/…..-top-10-tech-trends/

הארות והערות (2 בינתיים)

  1. ADHD כמו היפראקטיביות וכמו הפרעות קשב, מתארים בעיות של המערכת ולא של תלמידים:
    זו התופעה הקלאסית שתיאר לאקאן כנרקסיזם הפוך. חוקרים רואים בראי את כל הרע במערכות החינוך ומשליכים את זה על האחר (הלומד), בדומה לאוריינטליזם של אדווארד סעיד.
    אין ילדים היפר-אקטיביים, אלא כיתות אנדר-אקטיביות. פשוט ילדי הציידים-מלקטים לפני למעלה מ5K שנים, וילדי הגוגלאנד ב5 השנים האחרונות, בצדק לא רוצים להקשיב 45 דקות בשיעור בכיתה ולא 90 דקות בהרצאה משמימה באוניברסיטה

  2. כהיפראקטיבית, אפילו לא יכולתי לקרוא את כל המאמר…
    מישהו חייב לתקצר אותו עבור אלו מאיתנו הסובלים מהפרעות קשב וריכוז