[אדד ואליום] אופנת גברים עכשיו

אחד התחומים המעניינים שהתרבות הויזואלית מתגלה בהם, הוא תחום האופנה. פרסמנו בעבר לינקים לבלוגים של צילומי אופנת רחוב, טרנד שבולט בשנתיים האחרונות, וגם יש בו שחקנים ישראלים חזקים.

הפעם רציתי להביא כאן, בגישה קצת יותר פרקטית, כמה אתרים מומלצים שעוסקים באופנה מהצד של אופנה גברים. שנמצאת בתהליך תחייה אינטנסיבי המונע, באופן אירוני, גם על ידי הטרנד המטרוסקסואלי, וגם על ידי הריאקציה אליו. הם מומלצים מאוד גם לאוהבות האופנה שביניכן, ואלה שרוצות לעזור לגברים בחייהן להתלבש נכון.

השורשים ההיסטוריים של אופנת גברים מאוד שמרניים, מאחר והמקורות הם דברים כמו מדים (חליפות) או בגדי הפנאי של האצולה (חולצות פולו, למשל). אולי זאת הסיבה שבישראל, תרבות אנטי-פורמלית כאידיאולוגיה, הרבה מהידע הזה נעלם והתמסמס מאז ימים דור הסבים. כמה גברים ישראלים יודעים איך לבדוק אם ז'קט/בלייזר מתאים (בקלות יותר מעשרה משתנים)? כמה גברים יודעים להבדיל בין חולצת כפתורים מתאימה למה שמכונה man-blouse (בעיקר בעולם שמוכרים בו חולצת ארוזות לפי מידת הצווארון)? איך מתאימים סגנון וגובה צווארון למבנה הפנים והצוואר? סוג קשר עניבה לצווארון? גזרת מכנסיים לגובה? כמה גברים יודעים אפילו איך צריכה "לשבת" חולצת טי מחמיאה (לא כולל זמרי היפ-הופ)?

בתור מישהו שגדל רב החיים במושב (אחלה מקום, אבל לא בדיוק בירת אופנה), ורק לפני חודשיים בערך, למרות כמעט שש שנים במצטבר בלונדון, הצליח, סוף כל סוף, לקשור עניבה בלי להסתכל במקביל על תרשים מהאינטרנט, ככל שאני נחשף למורכבות של התחום, אני מבין שיש דברים שפשוט לא מלמדים אצלנו (אולי אם הלכתם ללמוד עיצוב אופנה בשנקר). אז נכון שרב הישראלים לא צריכים להתלבש בלבוש ממש פורמלי כמעט אף פעם, אבל אחד הדברים המגניבים הוא שלידע הזה כמעט תמיד יש גם יישומים יותר יום-יומיים, שיכולים לשדרג איך שאתם נראים בעבודה (מוכח כיעיל לקריירה), בטח ובטח כשיוצאים לבלות או לאירוע. ובכלל, בשלב הזה נראה לי שבאופנת גברים שלושת-רבעי עבודה בערך זה לקנות בגד שפשוט מתאים לכם, ורב הגברים הישראלים שאני פוגש לובשים בגדים שהם פשוט לא במידה או בגזרה שמתאימה להם.
אז אחרי ההקדמה הארוכה הזאת, הינה שורה של אתרים עשירים ויזואלית שמעקב אחריהם יבטיח מטמורפוזה…

סקוט שומן, הוא הסרטוראיליסט (סרטוריאל = מחוייט), יוצא לרחובות הערים הטרנדיות בעולם ואל קבלות הפנים של תצוגות אופנה ומצלם גברים שמתלבשים טוב.
http://www.thesartorialist.com/
http://stylemens.typepad.com/fashion__sartorialist/

המקבילה הנשית והצרפתית שלו, מכילה אמנם בעיקר צילומי נשים (לא שזה רע) אבל לעתים קרובות גם גברים. זה תוכן שהתרגום של גוגל מסתדר איתו מספיק כדי שתבינו במה מדובר.
http://www.garancedore.fr/

אמנדה ברוקס היא יועצת אופנה שכותבת לווג ולמגזין של הניו-יורק טיימז. מה שנחמד בבלוג שלה זה היכולת שלה לסמן טרנדים מוצלחים באמצעות חיבור בין תמונות שהיא מצלמת ברחובות ניו יורק, ותמונות קלאסיות של אייקוני אופנה מכל הזמנים: שחקני קולנוע, כוכבי רוק, סלבז של עולם הפוליטיקה והאקדמיה וכו'. התוצאה היא שורת קייסים מאוד משכנעים לשדרוג מידת המחשבה המושקעת באיך שאתם מתלבשים.
http://www.mensvogue.com/clothing/blogs/in_her_eyes/

כנקודת מוצא שמרנית, "מלתחה נאותה" הוא בלוג דקדקן לאופנה פורמלית.http://asuitablewardrobe.dynend.com

בגישה יותר נינוחה וידידותית למתחילים, "מנשן" מלמד מה מותר ומה אסור ומצויין בלהגן עליכם מפני טרנדים מיותרים, שלא לומר מפני טרנדים שכרגע מוטב להם להישאר בתחומי האוכלוסייה הגאה (שכדאי להכיר בזה שהם, כמו ברב תחומי סגנון החיים, האוואנגרד, וגם להשאיר להם את זה).
http://manshion.net/

אם אתם רוצים משהו יותר מופרע ומתקדם, אזור הגברים של אתר פאשן-אינדי יציע לכם את מיטב היציאות הטרנדיות של מעצבי העולם. רבות מהיציאות מזעזעות למדי. ראו הוזהרתם.
http://fashionindie.com/category/mens-fashion-designers/

"קמפט" אוסף לינקים רלוונטיים מרחבי בלוגספירת סגנון החיים והאופנה. מוטיבציה נוספת, למי שצריך, היא טיבול בהפניות לתמונות אופנה של נשים יפות.http://getkempt.com/

מנז-פלייר, מפרסם פוסטים מגזיניים של מיטב כותבי האופנה מרחבי הרשת, כך שהוא נקודת מוצא טובה לגילוי בלוגים ומקורות נוספים.
http://www.mensflair.com/

הבלוג היומי של מהדורת הגברים של ווג. לא רק אופנה.
http://www.mensvogue.com/magazine/blogs/daily/

בלוג שמתמחה בטיפים ופתרונות בתחום האופנה לגברים נמוכים. לגברים במידות גבוהות יש חנויות מיוחדות כבר שנים, אבל כשגבר נמוך מנסה להתלבש כמו שצריך הוא מגלה על מה בחורות מקטרות כשהן אומרות שתעשיית האופנה לא מייצרת בגדים למבנה הגוף שלהן. אם אתם מטר שבעים וחמש ומטה (ואני מעריך שרב הגברים הישראלים שם), כדאי ללמוד קצת את הנושא.
http://shortshrifted.com/index.php

אם חלק מהגברים שם בחוץ מרגישים התנגדות מחוספסת גואה בהם, תזכרו שכשאתם מרגישים טוב בבגדים שלכם, זה משפיע לטובה על הביטחון העצמי שלכם ומצב הרוח הכללי, וזה לא יכול להיות רע, נכון?

אם יש לכם אתרי אופנה אהובים משלכם, אשמח לשמוע. ואם יש איזה בלוגר/ית אופנת גברים ישראלית שהיא לא רק "אופנת רחוב" היפר צעירה וטרנדית, עוד יותר.

הארות והערות (6 בינתיים)

 1. יו, איזה אומו!
  (תגובה צפויה, אני יודע, אבל הרמת להנחתה).

 2. לך על זה מטרופוליס. אני תמיד שמח לעזור ללטנטיים לשחרר קצת קיטור. (-;

 3. פוסט מצויין ומאוד אינפורמטיבי, תודה!
  (:

 4. אורי, הפתעת לטובה!

  ורק בעיה אחת נותרה – מי יכול להתאים אופנה, באקלים הקיץ, פה במדינה?

  אני אגב נהנה מאוד מ selectism.com

  ועוד הערה לדיון – די להתנצל על תרבות לבוש. זה לא לגילנו. עברנו את זה כבר בשנות ה 60.

 5. [...] ההיי-סטריט של פוקס את קסטרו, זה קז'ואליות. כבר אמרתי בהקשר הזה שישראל היא תרבות לא פורמלית כאידיאולוגיה עוד מלפני [...]

 6. תודה רבה.. חיפשתי משהו לגמרי כללי באינטרנט, נתקלתי פה בפוסט.. ו.. עזר לי מאוד :-)