[קיד וידאו] Watchmen הסרט Watch out

אז יצא הטריילר המלא הראשון. ויזואלית הוא מרשים מאוד. בלייד-ראנר פוגש את הפאנלים המושלמים של מור וגיבונס שהופכים לפריימים בשר ודם כאילו כלום. הם צריכים לקבל קרדיט קו-דיירקטורז (מן הסתם גם הפעם, כמנהגו, מור יסרב שישימו את השם שלו על הסרט ויעביר את ההכנסות לשאר הצוות).

כמה ממשפטי המחץ הבולטים שם, וכמה מהסצינות שנחרטו טוב טוב בזיכרון של מי שקרא את מה שהוא אחת יצירות הקומיקס הטובות של כל הזמנים, בטח ובטח הכי מוצלחת בז'אנר שלה, והאוגדן (אוסף חוברות קומיקס כספר) הכי רב מכר בהיסטוריה.

אבל לצד הרושם, אני מודאג מאוד.

היצירה המקורית היא כל כך רחבת יריעה, שבהנחה שהסרט החדש הוא סרט ולא טרילוגיה (לפחות), די מטריד לחשוב מה ייזרק החוצה. ויותר מזה, מדובר ביצירה שעושה שימוש מושלם ומאוד ספציפי בתכונות שמייחדות את הקומיקס כמדיום סיפורי, אני לא בטוח שסרט קולנוע יכול לשאת על כתפיו מנגנונים שקשורים לקומיקס, בעיקר במקרה הזה שמשתמש ללא הרף בהדהוד של קומפוזיציות קפואות שמשקפות אלו את אלו ושלובות באופן מרהיב עם עלילת הקונספירציה.

איכשהו, קשה לי לדמיין שלא נישאר עם שובר קופות ריקני.

ורורשאך היה אומר: "המממ…"

ותשאלו: "ברוכין, זה מה שמדאיג אותך בזמנים קשים אלו?" והתשובה: "אנחנו כאן כדי להזכיר שזה משהו האינטרנט הזה. זה שהחיים לא משהו, בשביל זה אתם לא צריכים אותנו. את זה כולנו מצליחים יפה מאוד לבד."

הארות והערות (5 בינתיים)

 1. אוף. מביך להגיד, אבל כל ההייפ הזה סביב Watchmen ועכשיו גם הטריילר המגניב ממש מבאסים אותי, כי זה קומיקס אחד שלמרות אלן מור, והסיפור המצויין וכו', כמה שניסיתי – פשוט לא הצלחתי להתחבר אליו.

  לפחות זה חוסך ממני את האכזבה שבוודאי תבוטא על ידי כל העולם ואחותו כשהסרט ייצא…

 2. אני איתך בדאגה, אורי. נראה לי שתסריטאי\במאי מבריק כמו כריסטופר נולאן, למשל, היה מצליח להעביר את כוחה של הג'קסטופוזיציה (ככה כותבים את זה בעברית?) בצורה חכמה מהמדיום הקומיקסי לזה הקולנועי, ולהפוך את הספר – שהוא גם מטא-קומיקס באופן כללי – לסרט מטא-קולנועי כמו שהוא אוהב לעשות.

  עם זאת, שמחתי דווקא לגלות בטריילר הרבה יותר קווי עלילה משציפיתי לראות בסרט. נראה שהצמצום נעשה בחלקים יחסית שוליים של הסיפור. אבל כן, גם לדעתי זו צריכה להיות טרילוגיה או לפחות סרט כפול. מיני סדרה היה הפיתרון הטוב ביותר.

  נו, תמיד תישאר לנו פריז. והספר.

 3. אני תמיד בא לסרטים כאלה בדעה שלא משנה מה – הסרט והספר (ובמקרה הזה הנובלה הגרפית) לא יהיו אף פעם אותו הדבר ולכן אני בא להנות מהסרט כסרט בפני עצמו.

  מה שכן, הטריילר הזה עשה לי צמרמורת ודווקא בצורה טוב. נקווה לסרט טוב. :)

 4. עם כל הכבוד, זה נראה הרבה יותר כמו 300 מאשר כמו בלייד ראנר, סרט המדע הבדיוני היפה של כל הזמנים

 5. והינה מה שיש למור עצמו להגיד בעניין, בלי לצפות בטריילר, כמובן.