[שכונה] תיכף נדליק את המשואה, גרסת ההייטק

במדור הזה אנחנו ממליצים על פוסטים שהתפרסמו בבלוגים ישראליים שונים (ומשונים)

נטקרפט מעצבים מחדש את אתר nana10 החדש גם הוא. "…אם היינו מתחילים מהתחלה, כנראה שהיינו עושים אותו אחרת לגמרי. אבל אחד הרעיונות המרכזיים של פרויקט recrafted, הוא שהוא יהיה מציאותי וישים ולכן החלטנו לנסות ולהיצמד לחלק מהעקרונות שהנחו את האתר כגון: קוד הצבעים, הגריד והשפה הגראפית הכללית, התכולה של העמוד והמיקס של התוכן."
http://www.netcraft.co.il/blog/?p=321

ניב קלדרון עושה ביקורת מוצר מפוכחת לאייפוד שלו, שלא נופלת מהרגליים כמו רוב הסקירות של מוצרי אפל. "…לא מאמין שיש מישהו שקורא פה שלא ראה איך נראה אייפון מבחינה ויזואלית. אייפוד טאץ' נראה אותו דבר פחות רטט, פחות שן כחולה ופחות יכולת לנהל שיחות טלפון ומצלמה. מעבר לזה, הכל אותו דבר והוא דק יותר מהאייפון ומגיע ארוז במגן פלסטי סקסי עם תופסן."
http://www.nivcalderon.com/ipod-touch/

העוגיות חזרו מחופשה ממושכת ומבטיחים ללמד אותנו איך להתגבר על עקומת הלמידה של web2.0 "…מחיר האמיתי של היכולת לבצע שימוש טוב באמת במערכות ווב 2.0 הוא הצורך ללמוד מחדש ובאופן אישי תחום רחב של כישורים שלא נזקקנו להם עד לאחרונה. על הצורך הזה צמחה תעשיית צד שלמה שמוכנה תמורת המחיר הנכון לכתוב בשבילי בלוג, להפיק לי סרטון פרסום ויראלי, למצוא לי חברים בפייסבוק ולשלוח בשבילי הודעות טויטר בשרשרת."
http://tinyurl.com/67bb7s

איתמר שאלתיאל על קוד פתוך, crowdsourcing וגוגל. "…ויקיפדיה מניחה שבני אדם טובים מיסודם, ושהם מוכנים לעבוד בחינם, בשיתוף פעולה, כדי ליצור דבר מה גדול מהם. נול מניח שאנו יצורים מונעי אינטרס, הכמהים לפרסום וכסף. שתי ההנחות נכונות, במידה."
http://www.hahem.co.il/trueandshocking/?p=779

גל מור על האבולוציה של הפולקסונומיה, עוד באזזוורד של עידן הווב 2.0 שההייפ שעשו לו פגע בהבנה של היתרונות והחסרונות שלו. "..שיא ההייפ של ה-Web 2.0 היה גם שיאו של התיוג החברתי, אז גובשה התפישה כי השיטה הזו מאפשרת חופש ביטוי גדול יותר, על מנת שכל קהילה תאתר את התכנים בקלות בהתאם לשפה המשותפת של חבריה."
http://www.holesinthenet.co.il/?p=838
פוסט אורח אצל רואה שחורות, שבעצמו רואה שחורות בנושא המאגר הביומטרי העתידי של מדינת ישראל. ולי יש על זה סיפור אישי בפוסט קרוב. "..זה מביא אותי לנקודה האחרונה: ההסתמכות על חקיקה כאמצעי להסדרת הגישה למאגרי מידע. זו אולי הבעיה העמוקה ביותר, והסיבה המרכזית להתנגד להקמתו."
http://www.mazhir.com/?p=168

אורן צור מנתח מהביט סטטיסטי את שירות "ספרים נוספים" של אמאזון. "….מערכות המלצה אוטומטיות (recommender systems) הן עניין לדון בו. יש בזה הרבה עניין מדעי ולא פחות מכך עניין מסחרי. אבל לא במערכות המלצה יעסוק הפוסט הזה אלא בבן דוד קרוב שלהם – רשימות לקריאה נוספת. לפני כמה חודשים אמזון הוסיפו פיצ'ר חדש לחנות הספרים שלהם והוא 'ספרים קשורים' (books on related topics). בינתיים הפיצ'ר הזה לא זמין לכל הספרים (למעשה הוא זמין רק למיעוטם) והוא בהחלט סובל מכמה מחלות בהן אנסה לדון כאן.."
http://www.sciencefriction.net/blog/2008/07/30/135/

ורק חבל שדולי הפסיקה לעדכן.

הארות והערות (2 בינתיים)

  1. תודה ירדן, רצתי לקרוא.. :)

  2. גם לי חבל! העניין הוא שהיתה לי עבודה שאפשרה לי לתחזק פרויקט כזה מבחינת משאבי הזמן המוגבלים שלי (מאחר ואני סטודנטית). למרבה הצער נאלצתי להחליף עבודה, והעבודה החדשה לא מאפשרת לי לתחזק את הבלוג בשעות העבודה. כך נאלצתי לעמוד בפני בחירה: לימודים או הבלוג, וברור לטובת מה הכרעתי. השורה התחתונה היא שאלא אם כן מישהו ישלם לי על עדכון הבלוג (ברמה שתאפשר לי לא לעבוד), אני חוששת שהדולי היומי די מת.