[קריאה מונחית] רק בריאות

כידוע לכם יש לי תחומי עיסוק לא אינטרנטיים מעניינים, כך שאני קורא תמיד טקסטים שקשורים בבריאות הגוף והנפש.

פרונטליין תמיד היתה תוכנית תחקירים טובה. הפרוייקט הנוכחי שלה עוסק בהשוואה של מערכות בריאות בארצות קפיטליסטיות שונות וכיצד הן מתמודדות עם העליה באורך החיים, עם הצמצום במשאבים שמופנים לבריאות מטעם המדינה ועם מגוון המחלות החדשות שאנו מתמודדים עמם. ומה שעצוב כאן זה הכיוון שאנו הולכים אליו. [שוש פורבס]
http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/sickaroundtheworld/

למי שיש קצת זמן להעביר – PsychCentral מציגים רשימה של עשרת סרטוני הוידאו הפסיכולוגיים הטובים ביותר לדעתם. יש שם כמה פנינים כמו ג'יל טיילור מספרת על האירוע המוחי שלה או המחקר על התובנה של החולים. כדאי לפנות קצת זמן כדי לצפות בהם.
http://tinyurl.com/5eee5u

אסי סיקורל על ויאגרה לנשים. "..מסתבר שמכרה הזהב הכחול שהמציאו בפייזר לא מספיק בכדי לחיות בעושר ועושר עד עצם היום הזה. צריך עוד קצת כסף בשביל זה. לכן, מאז ועד היום מנסים בחברה לאתר שווקים חדשים לתרופה. לא מדובר בגברים שטרם טעמו מן הכחול הכחול הזה, אלא בנסיונות שונים לטיפול בבעיות שונות.".
http://docurel.com/?p=32

מדוע "פלסבו" אינה מילה גסה? אולי כי כמו בטיפולים אלטרנטיבים, גם בטיפולים קונבנציונלים לאפקט של הסוגסטיה יש חשיבות גדולה? מאמר מעניין על הקשר בין אמונה להחלמה.
http://tinyurl.com/6gnkcp

מה עדיף? רופא עייף או רופא שלא יודע מספיק על המטופל שלו? השילוב של שניהם כמובן.
http://www.slate.com/id/2196333/

על האפקטים הפסיכולוגיים של מלחמה ממושכת. כתב ה BBC חוזר לאחר עשור לדבר עם אנשים בבגדד. תמיד אפשר לקפוץ לשדרות ולעזה כדי לבדוק את התגובה המקומית.
http://tinyurl.com/66kybu

מסתבר שיש מושג שנקרא pergorexia, שמתייחס לנשים בהריון שמנסות לא לעלות במשקל בזמן ההריון. כתבה על מה שזה עושה לאמהות ולעוברים.
http://tinyurl.com/5epvsv

הניו יורק מגזין על ניתוחים פלסטיים ומה שהם יכולים לעשות לנשים. על כל היתרונות והחסרונות שלהם. כל פעם שאני רואה סלבריטאית אני רואה את הניתוחים ולא את הסלבריטאית, וחבל.
http://nymag.com/news/features/48948/

הארות והערות (3 בינתיים)

  1. רשימה נהדרת
    אולי, בזמנך הפנוי כי רב הוא, תארגן לרופאי עמישראל ולציבור שלא רוצה רק מדור בריאות ב"הארץ" איזה ניוזלטר?

  2. חסר לי כאבי ראש?
    אני אשתדל מדי פעם להעשיר את הקוראים פה או באתר שלי

  3. [...] לירדן לוינסקי מהקולקטיב שהפנתה את תשומת ליבי להרצאה הקצרה הנ"ל של ברי [...]