[שכונה] הבית של עידו קינן גדול ויש בו הרבה אינטרנט

הפעם פוסטים מקומיים רבים עם דגש על אינטרנט.

יהודי שהתפכח כותב אצל עידו קינן: "נודע לי הבוקר מעיון ב”אתר” הכופרים הלאומי “הווינט” נוטף הרעל כי בזנבה “שבשוויצריה” ייערך היום “ניסוי מדעי” “במאיץ חלקיקים” אשר אמור ואף עלול להביא את עולמנו לידי כליה!!!!! וזו כיוון שיש גבול להתגרות של בני ה”אנשו” הפשוטים בהקב”ה…" בדיוק כך!
http://www.room404.net/?p=13885

ישן וטוב: ניבה שושי מפרסמת אצל עידו קינן מאמר מעניין על תהליכי הכתיבה של העיתונות: " אני לא יודעת איך עיתונאים קמים בבוקר וגם לא איך הם ישנים בלילה, אבל ראיתי על זה כמה סרטים. בגרסה ההוליוודית, כפי שהיא שמוצגת, למשל, בסרט “27 שמלות“, העיתונאי מחפש סיפור טוב, מוצא (אותה), מתאהב בה, מבקש מהעורכת הביצ’ית לגנוז את הסיפור ומוצא את עצמו בבוקר שאחרי עם הסיפור המצויין מרוח בעמוד הראשון ועם סטירה מצלצלת מרוחה על הלחי שלו. אבל הסוף טוב. הוא תמיד טוב. הוליווד סולחת למי שמפרסם סיפורים בעמוד הראשון של הניו יורקר."
http://www.room404.net/?p=13354

אמיר דותן ממשיך בכיוון שבו התחיל לאחרונה וקורע לגזרים את אתר המשטרה: "הפתרון האיפיוני במקרה הזה בעייתי מאוד ואינו מתאים לאתר הנועד לאפשר גישה למידע רב, שסביר להניח שאינו מוכר לרוב המשתמשים. הרצון להציג את המידע כסביבה מוכרת לאנשים הוא הגיוני ברמת העיקרון אך המטפורה במקרה הזה היא המפלט הקל ביותר, ובטח גם ממתק עיניים שהצליח לסנוור את האנשים שמחזיקים את הכסף. במקום לבנות תחנת וירטואלית בכדי ליצור סביבה מוכרת אך מאוד מוגבלת, היה צריך לבחון לדוגמא אפשרויות חיפוש מתקדמות ותצוגת מידע בצורה יעילה יותר."
http://www.amirdotan.com/blog/?p=525

רוני שני כותבת על ההשפעה של האינטרנט על המוח והתפיסה האנושית. "אבל אם בגורביץ נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי? האם האינטרנט, כמו סירונית מצויה, באמת מצליחה לפתות גם את החזקים שבינינו להניח את הספר מידינו ולבוא לשקוע בים של טוויטרים קצרים ונטולי אתגר מחשבתי?"
http://www.ironnysh.com/?p=217

אופיר כהן על התרגיל המבריק הסדרתי של גוגל: לעשות רעש ממוצר כל האחרים עושים גם הם. "ערב ההשקה, גם אני קיבלתי את הלינק לחוברת הקומיקס, קראתי כמה טורים של בעלי דעה וכשהגיע הרגע הורדתי את הדפדפן החדש-דנדש מהאריזה, ולקחתי אותו לנסיעת מבחן (עם הניילונים והריח החדש של הפלסטיקים…). אכן, כיאה למוצרים מבית גוגל, כרום הוא דפדפן מגניב, מהיר, פשוט להפעלה ויציב למדי. יחד עם זאת, המהפיכה האמיתית בהשקה של כרוםאינה קשורה במוצר עצמו, כי אם בדרך הפצתו – שיווק חברתי ופתיון קישורים דביק ואיכותי."
http://bit.ly/oogiotchrome

איך מבצעים מניפולציה על הציבור? משתמשים באינטרנט ומשנים אותו. האח הגדול ו 1984 מתחילים להתגשם: "המערכה באינטרנט היא לא רק בטוקבקים. בלוגרים משני הצדדים כבר עוסקים זה חודשים בהתקפות בלתי פוסקות זה על זה, בתשבוחות למועמד שלהם, ובנסיון למצוא פרטים מביכים על הצד השני. והנה אנו רואים פן חדש של המאבק הדיגיטלי: רבע שעה לפני ההכרזה על שרה פיילין כמועמדת לתפקיד סגן הנשיא, בוצעו שלושים שינויים בדף שלה בויקיפדיה – כולם, ככל הנראה, על ידי אדם אחד."
http://www.mazhir.com/?p=226

רוצים להצטרף לשכונה? שלחו אלינו מייל מהכפתור בטור השמאלי.

הארות והערות (יש אחת)

  1. שלום לך…
    תגיד, מה היה קורה אם יום אחד גוגל היו מחלטים להוריד אותך מהרשת??
    http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=2827524

    שנה טובה !!