[שכונה] המכחישים הגדולים

פוסטים מעניינים בשכונה המקומית שלנו.

ענר רבון מצלצל בפעמוני האזעקה, אבל נראה שאף אחד לא מקשיב: "כמו אותה תזמורת כינורות מפורסמת על הטיטאניק כך בועת האינטרנט העולמית. התמוטטות פיננסית? משבר נפט? מיתון עמוק? בטקראנצ’ ובמאשבל עסקים כרגיל. עוד אפליקציה לפייסבוק, עוד פיצ’ר ביוטיוב ואף מילה על המשבר המאיים על עצם קיומה של הקיסרות. כמו אם לרוצח סדרתי המסרבת להכיר בפתולוגיה של בנה, כמו בן זוג מקורנן אך מאוהב, כך גם הסצינה – מכחישה, מדחיקה ושותה עוד כוס יין אחת אחרונה."
http://bit.ly/2dYimn

רוני שני על עוד סוג של מכחישים סדרתיים. "כמו במשל שלושת הקופים, כך גם המו"לים הישראלים מתעלמים מהמציאות; אוטמים אוזניהם לחבטות שספגו תעשיית המוזיקה והקולנוע, עוצמים עיניהם לנוכח מחירי הדלק המאמירים (שסייעו לאמזון לרשום רווחים נאים ברבעון האחרון), ונמנעים מדיבור אודות הזווית האקולוגית או הפן החברתי-תרבותי של עסקי הספרים. לבד מהתלהמות אקראית אודות מחירי הספרים, לא נערך בארץ דיון ציבורי רציני על השינויים שעוברים על עולם הספרות. הנוגעים בדבר מעדיפים להביט אחורה בערגה ולהתעלם מהאתגרים הטכנולוגיים שבפניהם ניצב הענף."
http://www.ironnysh.com/?p=212

דניאל רבנר על אלו שלא מתעלמים מהשינויים הגדולים בעולם הטלויזיה (ומה עם אלו שאצלנו כן מתעלמים): את התכנים של אתר הוידאו הולו לא ניתן לראות מחוץ לארצות הברית, אבל מהמודל שלו אפשר ללמוד הרבה. נתחיל מהשורה התחתונה: בהתייחסות לשוק האמריקאי בלבד, הרווח המשוער של Hulu ב2008 יהיה זהה לרווח של Youtube וזאת למרות שיוטיוב אחראית ל34 אחוזים מהסטרימיניג בשוק האמריקאי לעומת 0.7 אחוז של הולו.
http://www.ravner.tv/?p=118

גל מור על עוד סוג של הדחקה: "אני קורא את מאמרו של דן כספי, "גם טוקבק עלול להרוג", בעקבות הפיגוע שפצע את פרופ' זאב שטרנהל ומתקשה להבין."
http://www.holesinthenet.co.il/?p=987

ואחרי שאני קורא את כל אלו, אני חושב לעצמי. יש אנשים שגם אם המציאות תעמוד להם מול הפנים ותתקע להם אצבע בעיניים הם יחשבו שזה סתם שבב עץ שעף ברוח.