[תיבת כלים] ebay למתמכרים מתחילים ולמה סנייפינג עובד

למי שמתחיל לקנות באי-ביי באופן קבוע, יש כלים שמומלצים בחום.

תוסף הפיירפוקס לאי ביי מבית אי ביי עצמה מביא לדפדפן שלכם את כל המכירות שאתם מעורבים בהן כקונים או מוכרים, כולל מוצרים שאתם רק מסתכלים עליהם + התראות יעילות ועוד.
http://en-gb.www.mozilla.com/en-GB/add-ons/ebay/

Shortship הוא תוסף פיירפוקס שמאפשר לכם לראות מחירים באי-ביי עם המשלוח משוקלל. כשאיביי מדרג מוצרים לפי מחיר הוא מדרג אותם רק לפי המוצר התוסף הזה מוסיף לתמונה את עלות המשלוח. בנוסף – הוא ממיר את כל המחירים לאותו מטבע, מאפשר לפלטר פידבקים ועוד.
http://www.shortship.com/firefox.html

Goofbay. יש הרבה אתרים שמרכזים כלים לאי-ביי, אבל גופ-ביי הוא ידידותי וחינמי. יש בו מגוון מנועי חיפוש שעוזרים לכם למצוא מציאות, בין השאר מכירות שעומדות להיסגר במחירים נמוכים, ומנוע חיפוש לרשומות עם שגיאות כתיב (שגיאות כתיב גורמות לרשומות אלו לא לצאת בתוצאות חיפוש להרבה משתמשים, אז התחרות פחות גבוהה). הכי חשוב – האתר מכיל כלי סנייפינג חינמי שבשילוב בוקמרקלט מאפשר לכם לעשות סנייפינג ולצאת בחיים (סנייפינג – לנצח מכירות ברגע האחרון באמצעות תוספת קטנה).
http://www.goofbay.com

ולסיום אם אתם רוצים דברים ממש ספציפיים, יש שלל סקריפטים של גריז מונקי לאיביי. אם אתם הולכים לאיבוד בכמות – תמיינו את הרשימה לפי כמות האוהדים של התוסף.
http://userscripts.org/tags/ebay

הסבר קליל על למה סנייפינג מומלץ, אחרי הקיפול…

למה סנייפינג עובד?

לקונים מתחילים באיביי, לעתים קרובות מתסכלת הסיטואציה בה מישהו לוקח פריט ברגע האחרון, או שמלחמת המחירים מטפסת.

זה נכון שבפריטים שיש עליהם הרבה בידרים זה סנייפינג רק מונע את זה שמישהו יחטוף את זה ברגע האחרון בעזרת העלאה של שני דולר, או משהו כזה. אבל בפריטים שיש עליהם פחות בידרים, למשל פריטי אופנה (בגלל מידות, צבעים וכו'), דברים אחרים שטעם משחק בהם תפקיד מרכזי, או סתם פריט שיש לו מודעה גרועה / בשגיאות כתיב. זה יכול לשנות את המחיר מאוד מאוד.

לתת את המחיר המקסימלי שלך תמיד מוריד את הסיכויים לקבל מציאה ובידרים מנוסים יודעים את זה.

מה שגורם להמשך שהוא עניין די פשוט של תורת המשחקים…

נגיד שיש פריט שגם א' וגם ב' מאוד רוצים. א' מוכן לשלם עליו ארבעים דולר ולעלות לשבעים אם ילחצו אותו, ב' מוכן לשלם עליו שישים ולעלות עד שמונים, אבל מקווה לפחות. אם יילחצו את ב' לקיר הוא מוכן לעלות עוד, אולי א' מוכן לעלות יותר, לא ברור.

(כשמדובר, למשל, בפריט מעצבים של 150 פאונד שהמחיר שלו נפתח בעשרה המלחמה יכולה להגיע עד להנחה קצת יותר "רגילה" של 30%. בפריטים נחשקים על ידי הרבה בידרים, כשמסתכלים על תיעוד מחירי סגירה לפריטים דומים בחיפוש המתקדם, רואים שהרבה פעמים יש מעט "עסקות חלומיות".)

נגיד שהפריט נפתח ב-20 והקפיצות הן של שתיים.

בתנאים רגילים ב' מנצח, או בשישים ושתיים, או בשבעים ושתיים, תלוי בתגובה של א' כשהוא ינסה להעלות, אבל עם סנייפינג זה מה שקורה…

ב' נכנס ראשון וכותב שלושים, כי בידרים קלאסיים רוצים עסקה זולה ולא שמים את המקסימום על ההתחלה. המחיר עולה ל-20 והוא המוביל.

א' (שהיה יכול מלכתחילה לעשות סנייפינג, אבל נגיד שהוא מנסה ברגיל)  א' רושם ארבעים, אבל אז ב' מבין שיש תחרות ומעלה למוכנות האמיתית שלו, שהיא שישים, המחיר עולה מיד ל-42. (זה יכול לקחת יותר קפיצות, אבל זה מה שיקרה בשלב מסוים). ב' עדיין מוביל.

אם היה תהליך רגיל, אז מלחמת ההצעות (bidding frenzy) הייתה מטפסת. א' היה נותן את המחיר הסופי האמיתי שלו, וב' את שלו, והמוכר היה שמח. או אולי א' היה מבין שב' עקשן ומוותר – פחות סביר במוצר נחשק.

רק שאם א' רושם עכשיו שבעים במנגנון סנייפינג, ב' נרגע, ומופתע כשפתאום ברגע האחרון א' לוקח בשישים ושתיים. רק אם ב' היה שם מההתחלה את הסכום הכי הכי גבוה שלו, הוא היה מנצח, וסביר שבעסקה לא משהו (וזאת הסיבה שלא סביר שהוא יכתוב מלכתחילה את המחיר הסופי סופי שלו).

הדבר היותר מעניין זה שאם א' היה רושם ארבעים (או שבעים אם הוא רוצה להיות יותר בטוח) במנגנון הסנייפינג מלכתחילה, מאוד יכול להיות שהוא לוקח את זה  בחמש השניות האחרונות ב-32.

בנוסף זה גם מספק הגנה מסוימת מהמצבים שאין בידינג והמוכר מנסה להיכנס בשם אחר לקראת הסוף ולהעלות. וכמובן זה מוריד קצת את החשיבות להיות ליד המחשב לקראת סוף המכירה.

Goofbay.com הוא אתר שנותן מנגנון פשוט ונוח כזה, שאפשר אפילו לארגן לו בוקמרקלט לפעולה של לחיצה אחת. הוא משתמש ב-API של איביי כמו הרבה שירותי צד שלישי, אבל כמו לא רבים, הוא חינם.

מה שהוא מבקש אחרי הרשמה מינימלית זה את מספר הפריט מאי ביי, וההצעה שלך, ופרטי הלוגין (פעם אחת) ואז הוא מגיש אותה חמש שניות לפני סגירת המכירה.

מאוד יעיל. צריך רק לשים את הפריט ב-watch ולשים לב שלא טיפס המחיר בגלל בידרים אחרים. אם כן – מעדכנים את הסנייפ.

עוד דבר שיש בו זה חיפושים שונים שעוזרים למצוא מוצרים שנכתבו עם שגיאות כתיב (מה שגורם להם להיעלם מעיני הציבור והרבה פעמים להיות מציאות) ועוד כל מיני חיפושים שעוזרים לעלות על המציאות. והכול בחינם.

יש באתר מדור בו אפשר לראות את רשימת הסנייפינג האחרונים שהצליחו של אחרים, אם נכנסים לכמה פריטים שיחסית מבינים בהם ומסתכלים על תיעוד הבידינג בעמוד המוצר, רואים כמה שזה יעיל. עם שעונים, למשל, תחום בו יש היצע מאוד גדול באיביי התוצאות של סנייפינג הן לפעמים מדהימות לגמרי.

הארות והערות (2 בינתיים)

  1. תבוא עליך הברכה, אולי בזכותך אני אצליח לזכות פעם במכירה באיביי! :-)

  2. מעולה. אני לא יודע כמה זמן אתרים כמו Goofbay קיימים, אבל נזקקתי לשירות הזה פעמים רבות בעבר. אז תודה. :)