זמן סופ"ש עם החדשים

כמה אתרים חדשים, שיהיה במה להתעסק בסוף השבוע. למי שיש זמן, או שלא נופל עליו כלום, או שלא גייסו אותו, או שלא צריך לעבוד, או שרוצה הסחת דעת. בקיצור, למתי מעט.

שחקנים הוא הבלוג החדש של דרור קרן ואלון נוימן. הם מבטיחים שלושה! סרטונים חדשים בשבוע. טוב, לפתוח בלוג זה הדבר הקל ביותר כידוע, ואני מקווה שהם ישרדו את החודשים הראשונים. נחיה ונראה.
http://israblog.nana10.co.il/tblogread.asp?blog=606427

המזלג הוא הבלוג האישי של המעצב רונן ברלינר. בלוג עיצוב אינטראקטיבי מהיר (ואיכותי- אסור לשכוח איכותי ) המציג בעיקר קישורים זריזים לאתרים הטובים, היעילים והחכמים שכל מעצב אינטראקטיבי רוצה וצריך לראות.
http://www.hamazleg.co.il

דף ועיפרון הוא בלוג איור חדש, המציג גם ראיונות עם מאיירים מהארץ ומהעולם.
http://alfon.blogli.co.il

פרוייקט אמת אחרת. הפרוייקט מתרכז בהבאת מידע אלטרנטיבי וליתים שנוי במחלוקת על העין הציבורית הישראלית. המידע מוצג כמאמרים וסרטים דוקומנטריים מרחבי העולם. לתאוריות הקונספירציה שלום.
http://emetaheret.org.il

טל טבקמן על אינטרנט עיצוב וקוד.
http://www.tabakman.com/blog/

אגב, אם אתם רוצים שנדווח על אתרים חדשים ומעניינים כל מה שצריך לעשות זה להשתמש בלינק משמאל בעמוד הראשי…


הארות והערות (8 בינתיים)

 1. פרוייקט אמת אחרת הוא אתר שיקרי ומזיק שמטיף נגד חיסונים, נדמה לי שירדן לוינסקי למד רפואה ולכן הופתעתי מההמלצה. למי שלא יודע התנגדות לחיסונים מונעת ע"י קבוצות הורים שילדיהם נפגעו והן רודפות אחרי כספי פיצויים ולא מתעניינות בתקפות המחקרית של הטענות שלהם או הסכנות שבהן הם מעמידים את הציבור שלא יתחסן. הנתונים שהם מביאים מופרכים. NVIC היא קבוצה אמריקאית כזו שגורמת נזק רב. המודעות לאופציה הזו התעוררה אחרי שקבוצת הורים בריטים שיחדו רופא שזייף מסמכים ועזר להם לזכות בתביעה, המחקר הרפואי המפוברק ההוא גרם לסערה עולמית והתנגדות לניסויים.

 2. אם שאלתם אז כן, אני מעונינת בקישורים לאתרים מענינים.

 3. פרוייקט אמת אחרת מציג מידע, מאמרים וסרטים בנושאים רבים ומגוונים, ביניהם הנזק שנגרם מחיסונים. יש מספיק מחקרים ועדויות על הנזק שנגרם מהחיסונים. חיסונים מכילים רכיבים רעילים רבים ביניהם: כספית, פורמלדהיד וגם תאים מעוברים מתים, תרביות מחיות חולות ונגיפים מהונדסים גנטית. הטענה שהחיסונים הפחיתו את תפוצת המחלות בעולם אינה נכונה סטטיסטית ומדעית. חיסון ה-hpv נגד צוואר הרחם למשל הוא חיסון מיותר. עדיף להשקיע את המיליארדים הללו ברפואה מונעת וחינוך. מדינות המערב מוכרות חיסונים שפג תוקפן לאכלוסיות עניות במדינות עולם שלישי ולמעשה עושות עליהן ניסויים ללא הסכמתן. אני הורה לילדים שלא חוסנו, הם לא נפגעו מחיסונים ואני עדיין מתנגד נחרצות למתן חיסון לילדיי. ישנם מספיק רופאים שמתנגדים לנתינה עיוורת של חיסונים כה רבים לילדים (רפי קרסו למשל). בקיצור, פרוייקט אמת אחרת מציג לכם מידע קצת אחר שמאפשר לכם לקבל החלטות שמבוססות לא רק על מה שאתם מקבלים מהתקשורת הממוסדת שחלקה הגדול נשלט על-ידי תאגידים וטייקונים כלכליים.

 4. אתה צריך להוכיח את הטענות שלך, זו לא חוכמה לצאת בסיסמאות ולזרוק נתונים חסרי בסיס, זה פסאודו מדע שמגיע מאתרי קונספירציה ומקבוצת NVIC. בזכות החיסונים נעלמו מחלות קשות כמו פוליו, הפטיטיס איי, חזרת. במחקרים חוזרים ונשנים לא התגלו הבעיות שאתה מדבר עליהן לעומת זאת גישה של אי חיסון מסכנת לא רק את ילדיך אלא גם את הסביבה. הסיבה שאתה יכול להרשות לעצמך לא לחסן ובהנחה שהילדים לא יצאו לטיול באזור אקזוטי, היא העובדה שרוב האוכלוסיה פה כן מחסנת.

 5. האם אתה הבאת הוכחות לטענות שלך?
  בבקשה מקבץ קטן:
  1. "מקבלי חיסון ה DTP חלו בפוליו… יותר מפי שתיים מאשר הלא מתחסנים. "מחקר זה מאשר שהחיסונים מהווים גורם חשוב בהתפרצות הפוליו"
  Journal of Infectious Disease, 1992"

  2. מאז החלו החיסונים נגד חצבת ב 1963, מתבגרים וצעירים חלו במחלה באופן תדיר יותר
  Journal of Infectious Disease, 1982

  3. חיסוני שפעת: מדיניות מול עובדות.
  "העובדות מראות שהשפעת החיסון זניחה עד לא קיימת"
  "הסיבות לפער בין המדיניות לבין העובדות – אינן ברורות"
  British Medical Journal 2006

  4. האם שיעורי התמותה ממחלות ירדו בגלל החיסונים כפי שאתה טוען? להלן קישור לגרפים סטאטיסטיים המציגים שהירידה בתמותה אינה קשורה לחיסונים: http://www.hisunim.com/articles/Disease_and_Vaccinations_in_History_Charts.htm

  5. "ככל שאני מתעמק בזה, יותר ויותר אני מזועזע. מצאתי שכל העסק של החיסונים הוא אכן תעלול ענק. רוב הרופאים משוכנעים שהם מועילים, אבל אם אתה בוחן את הסטטיסטיקה המתאימה ולומד את הופעת המחלות האלה, אתה תבין שלא כך הוא"
  פרופ' ארצ'י קלוקרינוס, בוגר ברפואה ובניתוח, האקדמיה לרפואת כאב בפלורידה

  6. "ישנן עדויות רבות המוכיחות שחיסוני ילדים מסבים יותר נזק מתועלת"
  דר' ג'יי. אנטוני מוריס, לשעבר הממונה הראשי על בקרת חיסונים ווירולוג מחקר, ארה"ב

  והמקבץ הזה הוא רק חלק קטן מההוכחות שיש לסכנות החיסונים.
  אז לפני שאתה מקשקש על פסאודו מדע ומשתמש במילה המפחידה – ק ו נ ס פ י ר צ י ה תרגע קצת ותנשום עמוק. יכול להיות שבכך תשפר את הבריאות שלך הרבה יותר מלקחת חיסון או אקמול.

 6. בקשר לרשימת הרעלים שציינת: חיסונים לא מכילים כספית מאז שהופסק השימוש בטיומרסל. תאים מעוברים מתים ותרביות? חיסונים לא יכולים להכיל תאים אחרת הם היו גורמים לתגובת זיהום מיידית.
  פורמלדהיד קיים בכמות זניחה, הרבה פחות מהכמות שאתה שואף יומיום מאגזוזי מכוניות, לאקה, ציפוי רהיטים, מגבונים לחים ושקיות נייר.

  תעשה טובה ואל תספר שאתה מתעניין בנתונים, מחקר או רפואה.

 7. ותודה רבה על הקישורים למכחישי מדע נוספים

 8. רם, יכול להיות שאתה צודק. ועדיין אני חושב שלא יזיק לך לעיין במידע שמופיע ב"אמת אחרת", וגם באתר קונספיל. פשוט תסנן את מה שלא מוצא חן בעיניך.