[קריאה מונחית] חימוש מדוייק גלובלי

חומר חם לסוף שבוע קריר.

כתבה מעניינת של אנדי באיו מוואקסי על תופעה שלא הכרתי, שנקראת Scanlation. שילוב של סריקה ותרגום. מסתבר שבארצות רבות בעולם סורקים מגזינים שלמים ומתרגמים אותם לשפת המקור, בשיטות של crowd-sourcing, שבהם הציבור משתתף במאמץ התרגום. על האקונומיסט בסינית ועל דברים אחרים.
http://waxy.org/2009/02/translating_the_economist/

מה אפשר ללמוד מפרשת ברני מיידוף, היהודי החביב שהצליח להרוס את החיים למשפחה, לחברים ולעשרות אלפי אנשים אחרים. אפשר לדוגמא לנסות להבין אכזריות אנושית מבחינה ביולוגית.
http://www.salon.com/env/mind_reader/2009/02/26/bernie_madoff/index.html

הצד האחר של הגלובליזציה. איך היצירתיות ומקוריות זורמות מהעולם השלישי אל המערב, וכיצד דווקא המדינות שנחשבות פחות מפותחות ישפיעו על העתיד.
http://www.fastcompany.com/magazine/133/as-the-world-turns.html

הפורנוגרפיה החדשה במאה העשרים ואחת מתבטאת בבני נוער ששולחים אחד לשני תצלומי עירום של עצמם באמצעות טלפונים סלולריים של הדור השלישי. האם אנחנו מגדלים דור שלם של עברייני מין?
http://www.salon.com/mwt/feature/2009/02/20/sexting_teens/index.html

פול גראהם משתף אותנו בדברים שהוא למד מניהול אתר קהילתי בשנתיים האחרונות. על סוציולוגיה וטכנולוגיה.
http://www.paulgraham.com/hackernews.html

יצירתיות בחינוך מסוג אחר ממה שאנחנו רגילים במקומותינו. עזבו את הבדידים, מסתבר שאפשר, ואולי רצוי ללמוד בכיתות בעמידה במקום בישיבה. הניו יורק טיימס מדווח.
http://www.nytimes.com/2009/02/25/us/25desks.html?_r=1

במקום לבכות כל הזמן שהעיתונות מתדרדרת, והעיתונים מפסידים, אולי כדאי כבר להפסיק להתבכיין, להתחבר למציאות ולפתח איזו אפליקצייה לאייפון וחשבון בפייסבוק?
http://tinyurl.com/clehbh

ונסיים במשהו חשוב מאד: על החשיבות של טמטום, והרגשה כללית שאתה מטומטם בהצלחה של מחקר מדעי. ולא, זו לא כתבה מפגרת.
http://jcs.biologists.org/cgi/content/full/121/11/1771

הארות והערות (יש אחת)

  1. רק לגבי הסקסטינג – הכתבה יותר סקס-פוזיטיב ממה שאפשר להבין מהתיאור של הלינק. הכותבת והעדים המומחים שהיא מביאה מודעים לאי הצדק והצביעות בקרימינליזציה של מה שהוא פשוט חיפוש עצמי מיני של בני עשרה לצד הבעייתיות של אובר-סקסואליזציה בטרם עת.

    הפתרון הוא חינוך מיני.

    קריאה מומלצת.